Peri-implantitis tedavisinde yeni bakış açısı

Prof. Dr. Hare GÜRSOY

2001 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl, Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji A.D. da doktora eğitimine başladı. 2005 Kasım ayında Prof. Dr. Bahar Eren KURU danışmanlığında ‘’Generalize Agresif Periodontitisli Bireylerde Periodontal Tedavi Öncesi ve Sonrasında Nötrofil Fonksiyonlarının İncelenmesi’’ konulu doktora tezini vererek Dr. Ünvanı’nı aldı. 2006 yılında Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji A.D.’da öğretim görevlisi olarak başladı. 2007 yılında Yrd. Doç. , 2015 yılında ise Doçent, 2021 mart ayında Profesör ünvanını aldı. Halen aynı A.D. da öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir. 2021 yılında Eczacıbaşı tarafından seçilerek İsveç’de Biogaia ACADEMY Experts programını tamamladı ve ‘’probiyotik uzmanı’’ diplomasını aldı. Ulusal ve uluslararası çok sayıda yayınları olan Prof. Dr. Hare GÜRSOY, Avrupa Periodontoloji Federasyonu tarafından akredite edilmiş Periodontoji Programının koordinatörü, Yeditepe Klinik Dergisi editör yardımcısı, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Bilim Kurulu ve 2017 yılı itibariyle CED-IADR kongresinde bilimsel komite üyesidir. Kendisi, Türk Periodontoloji Derneği üyesi, Avrupa Periodontoloji Federasyonu üyesi ve Dişhekimliği Lazer Akademisi Derneği yönetim kurulu üyesidir Prof. Dr. Hare Gürsoy, SCI kapsamındaki dergilerde hakemlik yapmakta ayrıca Türkiye Klinikleri ve Cumhuriyet Dental Journal’ın yayın kurulu üyeliklerini yapmaktadır.

DentaVerse

Doç. Dr. Tolga Akova

1995 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olan Tolga Akova 2008 yılında doçent ünvanı almıştır.2010 yılında Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesindeki görevinden ayrılarak akademik hayatını sonlandırmıştır. Halen Dentrum Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde mesleki hayatına protez uzmanı olarak devam etmektedir. 2 yıldır Dentaverse yazılım şirketinin sahibidir. Aynı zamanda Dentaverse adı altında her branşta diş hekimliği eğitimi verilen akademide de çalışmalarına devam etmektedir.

Online platform ve Complete Anatomy

Dr. Matthias Bandilla

Biyoloji Yüksek Lisans Derecesini (MSc) tamamladıktan sonra, Finlandiya'daki Jyväskylä Üniversitesi'nde Çevresel Çalışmalar ve Parazitoloji / Salgınlar alanında araştırma yaptım ve bunun için 2007 yılında doktora derecemi (PhD) kazandım. arkadaş Bu alanda önde gelen bir Hollanda şirketi olan Noldus Information Technolgy bv'de davranış araştırmaları için teknolojiyi kullanan akademik araştırma enstitülerini ve ilaç şirketlerini desteklemek için Hesap Yöneticisi ve Ekip lideri olarak sorumluluk aldım. Elsevier'e Yaşam Bilimleri ve Sağlık eğitimi için ürün uzmanı olarak katılmadan önce, Tata Danışmanlık Hizmetlerinde teknoloji platformu yöneticisi olarak, İlaç şirketlerinin ilaç geliştirmeye yönelik klinik denemelerinde Direktör olarak destek verdim. Elsevier'de Complete Anatomy and Osmosis için ürün satış müdürü olarak mevcut görevimde, akademik enstitüleri eğitim stratejilerini bir sonraki seviyeye taşımaları için destekliyorum.

Kentucky Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde Dijital Diş Hekimliği Müfredatı

Dr. David Sacks

2007 yılında Cincinnati Üniversitesi'nden Eğitim Psikolojisi alanında doktora derecesini aldı. Eğitimsel Gelişime olan ilgisi, onu Kentucky Üniversitesi'nde Öğrenme ve Öğretmeyi Geliştirme Merkezi'nde (CELT) bir pozisyona getirdi. Orada birkaç yıl çalıştıktan ve Yüksek Öğretimde Profesyonel ve Örgütsel Ağda (POD Ağı) lider olarak hizmet ettikten sonra, Kentucky Üniversitesi'ndeki diğer görevleri araştırdı. Son dört yıldır Diş Hekimliği Fakültesi'nde (UKCD) Kıdemli Müfredat Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Bu görevinde, dört yıllık DMD programını denetler ve öğretim üyeleriyle birlikte çalışır. Sonuç olarak, programdaki tüm derslerin ve bunların nasıl kesiştiğinin çok iyi farkındadır. Bu rolde, öğrencilerin koleje kaydoldukları süre boyunca dijital diş hekimliğinin nasıl tanıtıldığını ve güçlendirildiğini sizinle paylaşmak için niteliklidir.